Kurzy

Individuální kurzy pro efektivní práci s fotografiemi v Adobe Lightroom a Capture One.

lightroom

Lightroom

Software firmy Adobe je určený pro archivaci a úpravy digitálních fotografií. Svými možnostmi plně vyhovuje potřebám profesionálních fotografů. Elegantní, přehledné ovládání a sada pečlivě navržených nástrojů a funkcí vám umožní zpracovat vaše fotografie rychleji.

captureone

Capture One

Profesionální software pro konverzi a úpravu digitálních fotografií v mnoha formátech vyvinutý firmou Phase One.
Je určen pro profesionální fotografy, kteří potřebují zpracovat velké množství fotografií v rychlém a efektivním pracovním postupu.

O kurzu

Kurz je svým zaměřením vhodný pro všechny fotografy, kteří se věnují nejen fotografování, ale i následné úpravě. Samozřejmostí je obsah a průběh kurzu přízpůsobený Vašim potřebám.
Dávám přednost individuálnímu přístupu, jen tak Vám můžu vše v klidu vysvětlit a předat Vám maximum svých zkušeností, ať můžete po absolvování kurzu samostatně pracovat.
Je vhodné si přinést vlastní notebook s nainstalovaným programem.
Místo konání je po vzájemné domluvě, postačí nám klidnější prostředí kavárny, případně přímo u Vás doma. Průměrná délka kurzu se pohybuje kolem 3h až 6h. Hodinová sazba je 500,- Kč.
Níže najdete podrobnější popis kurzu.

Seznámení

V úvodu Vás čeká prvotní seznámení s aplikací a nejdůležitější bude pochopit její filozofii, systémové nastavení a správu barev. Projdeme si rozdělení jednotlivých palet nástrojů, abyste se lépe orientovali a věděli, jak jsou rozložené a ukážu Vám možnosti, jak si je přizpůsobit k usnadnění práce.

Import fotografií

Vytvoříte si katalog, vysvětlím Vám nač slouží, kde ho uložit a jak s ním efektivně pracovat. Naimportujeme fotografie, projdeme si organizaci pomocí kolekcí, ukážu Vám, jak fotografie filtrovat za pomoci předem zvolených kritérií a jak je hodnotit a třídit pomocí barevných štítků a hvězdiček.

Základní úpravy

Základní úpravy začneme ořezem a srovnáním fotografie a vysvětlím Vám postup pro vyvážení bílé barvy, korekci expozice a jak pracovat s křivkami. Pokračovat budeme děleným tónováním, projdeme paletu barev spolu s černobílou fotografii. Nevyhneme se korekci optiky, doostření a korekci šumu.

Lokální úpravy

V lokálních úpravách Vás čeká nástroj na opravu bodu, přechodový a kruhový filtr a velmi důležitý lokální štětec. Ukážu Vám praktické použití jednotlivých nástrojů, od základních úprav až po složitějsí retuše.

Praktické rady

Práci si usnadníme a využijeme všech možností, které nám aplikace nabízí, nemůžeme opomenout presety, případně styly. Vysvětlím Vám, nač preset slouží, jak ho vytvořit, uložit, následně použít a zálohovat.

Export fotografií

Fotografie máte upravené a už Vás čeká pouze závěrečný export, který nabízí spoustu možností, jak formátů samotných, doostření fotografie, tak export do požadované velikosti a samostatných adresářů a případné vložení loga do fotografie.

Kontaktujte mě

Poslat zprávu