Autor

Jmenuji se Robert Mikuš a fotografování je můj koníček, posedlost, vášeň a relax zároveň.
Fotografování mně přináší radost a můj sen je, fotografováním se nejen bavit, ale neustále se zdokonalovat.

O mně

Světlo světa jsem prvně spatřil v nádherném valašském kraji za onoho času minulého století, čímž jsem vlastně Čechoslovákovalach. Zdejší příroda, hory, lesy, kulturní bohatství, úžasní lidé a naše malebná vesnička je ideální místo pro můj život.

Robert

Fotografování

Mám rád přirozené fotografie, můj styl nejsou strojené ateliérové fotografie, šílené retuše, kýčovité koláže a fotomontáže. Pro mě je nejkrásnějsí bezprostřední fotografie, kdy je zachycen okamžik, který už nejde zopakovat a je navždy pryč.

Osobní rozvoj

Z dětství si pamatuji slova mojí babičky a její povzdech: „Pátek třináctého!“ A hned se pomodlila.
Nejednou nám přes cestu přeběhl černý kocour: „Šmánkote, to je hrůza, raději jsme měli zůstat doma!“
Od rodičů jsem slýchal: „Bez práce nejsou koláče!“ A velice populární: „Nejdřív práce, potom zábava!“

Dostal jsem do života úžasné rady: „To dáš!“ „Musíš si věřit!“ Jen postupem času přicházely pochybnosti, dobré rady nad zlato nefungovaly. A začalo mi vrtat v hlavě, proč tomu tak je.

Setkávám se s největším omylem lidstva, s lidmi, kteří stále čekají a doufají, že je někdo, nebo něco udělá šťastnými. Bohužel, jejich mysl neustále vytváří problém a nespokojenost.

Začal jsem zkoumat své vědomí a podvědomí. Zjišťovat, jak na můj současný život dopadá výchova mých rodičů a školní systém. Chci vědět, jak vypadá zdravé sebevědomí, sebepřijetí a mít se rád.
Důležité bylo pochopit mé podvědomí, jak ovládá a cloumá mým myšlením.

Zmocnila se mě touha začít zkoumat a pochopit sám sebe a přijít na to, jak se víc otevřít životu.
Snažím se denně nacházet způsoby, jak se nadopovat pozitivním myšlením a dobrou náladou.
Jak do všedního dne zapojit kreativitu a být šťastný už tím, že jsem na světě.

Přestat si svůj život zbytečně komplikovat, být sám sobě lepším parťákem a být sám sebou.
Žít každý den na plný plyn. Žít teď a tady, ne až jednou...

Nejvíc osvobozující je zjištění, že život mě miluje a já mám v sobě tu sílu vytvořit pro sebe život, který budu milovat a uvědomění, že v mém životě je vše v naprostém pořádku.

Cyklistika

Bicykl je v mém případě sezónní závislost. Řadím se mezi hobby jezdce, vyjíždím pouze za pěkného počasí a závodní ambice nemám. Mezi osobní úspěchy považuji 1255 km ujetých za jeden měsíc a 5100 km za sezónu.

Robert

Cestování

Ve volném čase rád cestuji všemi dostupnými dopravními prostředky. Rád poznávám nová místa, toulám se městy, procházím muzea a vyrážím do přírody. Fotoaparát v báglu nesmí chybět.

Knihy

Pojem vášnivý knihomol nejlépe vystihuje můj vztah ke knihám. Čtu vše, co se týká osobního rozvoje a růstu, sebepoznávání, pozitivního myšlení a seberealizace.

Plavání

Plavu dobře, hodně a rád. Plavání beru jako aktivně-pohybovou relaxaci a je to pro mě nejlepší způsob jak si protáhnout tělo a zároveň zregenerovat mysl.

Hudba

Hudba provází můj život od mládí. Nejvíce poslouchám jazz, swing, blues, dixieland a můžu i dobrou cimbálovku. Rád si naladím mojí oblíbenou stanici Radio 1.

Kontaktujte mě

Poslat zprávu